Jag älskar Luleå, om ni inte hängt med så långt 🙂 Av andra anledningar än att jag har en magisk man som behandlar mig som en jävla drottning take note. Maybe it’s just puppy-fucking-love men oh well, tänkte visa lite varför hur som:
1) Solen går som aldrig ner här på sommaren. Såhär såg det ut när vi gick hem runt midnatt igår.
2) Jag tar timslånga promenader med Valle runt Norra hamn och Gültzauudden, läs bryggan und playan
3) Min fantastiska jävla man aka H tog med mig till sin morfars mark idag. En av de många anledningarna till att jag dör för honom är hur peppad han blir när han är passionerad över något – i detta fall hans nörderi läs all in närodling och framtidsdrömmar om växthus. Jag sprang (okej lunkade) mest runt och var hypad över påminnelsen om hur mycket jag älskar den här typen av enkelhet. Ingen jävla reklamhype här inte.
I sommar myser vi i huset nedan på helgerna, yes alltså!
Puppylove and out!
/K
Så härligt du har det. Vilka kontraster till reklamsthlms ytlighet. Hoppas att du stannar i det du älskar och med de du älskar. Du verkar följa ditt hjärta.
Själv har jag troligen kommit till insikt med att copy inte är min grej. Blir stressad över att prestera hela tiden. Plus att det är för många bajsnödiga människor som aldrig varit med om det riktiga livet som stör mig. Så jag lämnar.
/ ❤